sobota, 10 sierpnia 2013

Dziobas Rar Player - odtwarzanie filmów z RARow w czasie ich pobierania (streaming) z torrentów

Program Dziobas Rar Player służy między innymi do odtwarzania filmów zRARowanych. Filmy tak rozpowszechnianie można dostać w sieci torrent, głównie na prywatnych scenowych trackerach.
Mało osób wie, że można te filmy odtwarzać w czasie ich pobierania (streaming). W tej notce przedstawię jak to zrobić. Wymagany jest program Dziobas Rar Player, utorrent i szybkie łącze.

Dziobas rar player działa na windows XP, Vista, 7, są natomiast problemy z nim na Windows 8. Odtwarza bez problemu filmy AVI, MP4, MKV, nie odtwarza filmów MOV.
By plik został poprawnie odtworzony jego wielkość musi być mniejsza od dwóch Gigabajtów. W paczkach RAR może być tylko jeden plik filmowy (jak jest więcej to dziobas i tak odtworzy tylko pierwszy film.
Jeżeli mamy wszystkie party (cząstki archiwum) plików archiwum pobrane to po prostu przeciągamy część z końcówką .RAR w okienko Dziobas rar playera. Problem zaczyna się gdy chcemy odtwarzać filmy w czasie pobierania. Zamieszczę tutaj szczegółowa instrukcję jak to zrobić, na przykładzie programu uTorrent.
1. Najpierw pobieramy torrent.
2. Przechodzimy na zakładkę Pliki (File)3. Prawym klawiszem myszki, dla partu (cząstki archiwum) o najwyższym numerze (np. r49) ustawiamy wysoki priorytet. To samo robimy dla partu z rozszerzeniem .RAR.


4. Czekamy aż się nam te party w całości pobiorą.
5. Prawym klawiszem myszki na zakładce Pliki (File) wybieramy 'Prioritize by File Order'.6. Wrzucamy plik z końcówką .RAR do Dziobas Rar Playera, w czasie gdy oglądamy film pobiorą się nam kolejne części pliku dzięki ustawieni 'Prioritize by File Order'.

Oczywiście czasami nie należy od razu odtwarzać filmu tylko poczekać aż nam się trochę "zbuforuje". Należy zawsze pobrać do końca part z końcówką .RAR bo tam znajduje się początek filmu (bez niego film nie ruszy). Dalsza część znajduje się w .R00 i .R01. Jeżeli nie pobierzemy partu z największym numerem to przewijanie nie będzie nam działać w plikach AVI. Dlatego należy pamiętać o pobraniu ostatniego partu.

Oczywiście to samo można zrobić w innych programach do pobierania torrentów, ale w utorencie jest to chyba najłatwiejsze i jest on najpopularniejszy.

Linki:
Dziobas Rar Player download - http://www.grupyorto.appspot.com/dziobas-rar-player.html
uTorrent - http://www.utorrent.com/intl/pl/


4 komentarze:

 1. Motto jak motto. Ważne żeby odzwierciedlało parę rzeczy. Wyższy stopień daje więcej możliwości i większy dostęp do niektórych rzeczy na przykład wyższe stypendia. A choroba no cóż homeopatia na to raczej nic nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20 latka, to tak ogólnie pokolenie obecnych 20-latków, rok w te czy w te co to za różnica

   Usuń
 2. W tam raczej chodziło o demokracje lokalną na szczeblu rodzinnej miejscowości (gminy) w mojej akurat dzieją się ostatnio bardzo dziwne rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do religii jeszcze nie dawno wliczali ją do średniej. Też tak uważam, że w-f powinien być nie wliczany do średniej w zwykłych szkołach. W sportowych niech robią co chcą. Wychowanie do życia w rodzinie jest tylko zaznaczenie na świadectwie, że uczestniczyło się.

  Jeden komentarz musiałam skasować, bo wydał się, taki trochę nie tyle dziwny, co w złym tonie. Dziewczyna mówi, że skomplikowane, nie wnikam w szczegóły.

  OdpowiedzUsuń